O nás

Cimbálová muzika OLiNa vznikla v roce 2004 v Hodoníně.

Za celou dobu svého působení zíkala muzika celou řadu ocenění a úspěchů doma i v zahraničí a zúčastnila se mnoha významných folklorních a národopisných festivalů, jakými jsou např. MFF ve Strážnici nebo FF Východná na Slovensku.

Cimbálová muzika OLiNa dále pravidelně doprovází zpěváky a tanečníky na soutěžích Věneček z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého v Hodoníně a Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku ve Strážnici. Stala se rovněž jednou z domácích doprovodných muzik Národopisného festivalu Podluží v písni a tanci, konaného každoročně ve Tvrdonicích.

Ačkoliv srdce muzikantů OLiNy bije pro folklor a lidovou píseň jižní Moravy, především pak regionu Podluží, nebrání se muzika při svých vystoupeních návštěvám ostatních folklorních regionů nebo dokonce (především na přání posluchačů) pronikání do jiných hudebních žánrů – např. folku, popu, rocku nebo swingu.

Cimbálová muzika OLiNa vám ráda zahraje na vámi pořádané soukromé či veřejné akci, ať už to bude svatba, narozeniny, večírek, koncert, nebo třeba posezení s přáteli u dobrého vína.

Věříme, že si hudbu a živelný přístup k muzicírování cimbálové muziky OLiNa zamilujete stejně, jako to udělalo již mnoho posluchačů před vámi!

 


Obsazení muziky:

 

Viktor

 

Viktor Procházka

housle – prim, zpěv, kytara, umělecký vedoucí

 

 

 

 

 

 

 


Miri

 

Mirek Zachovalý

housle – terc, zpěv, cajon

 

 

 

 

 

 

 


 

Martin

 

Martin Šiška

cimbál, zpěv, perkuse, ozvučení

 

 

 

 

 

 

 


Tom

 

Tomáš Běhal

viola – kontr, zpěv, cajon

 

 

 

 

 

 

 


Prema

 

Přemek Březovič

basa, organizační vedoucí